ЦЕНТР ДЕРЖАВНОГО ЗЕМЕЛЬНОГО КАДАСТРУ Центр Державного земельного кадастру

(044) 454 01 88 kanc@dzk.gov.ua

Інвентаризація та передача сільськогосподарських земель державної власності Об’єднаним територіальним громадам

22 грудня 2018 року в приміщенні Міністерства аграрної політики та продовольства України відбулась урочиста подія – передача земель сільськогосподарського призначення державної власності в комунальну власність об’єднаним територіальним громадам за участі Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана та в.о. Міністра аграрної політики та продовольства Максима Мартинюка. Відповідно до наказу Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру від 15 березня 2018 року № 45 виконавцем робіт визначено Державне підприємство «Центр державного земельного кадастру».

Розуміючи всю важливість та значимість проведення цих робіт для українського суспільства пов’язаних з децентралізацією, структурні підрозділи Центру ДЗК під керівництвом Генерального директора по всій території України провели суцільну інвентаризацію земель сільськогосподарского призначення державної власності за межами населених пунктів які ввійшли в межі об‘єднаних територіальних громад для подальшої передачі в комунальну власність. Проект з інвентаризації земель включав в себе: підготовчі, топографо-геодезичні та камеральні роботи, складення і оформлення технічної документації в паперовій та електронній формі.

За результами проведених робіт із інвентаризації земель були складені зведені інвентаризаційні плани та сформовані технічні документації із землеустрою, присвоєні кадастрові номери та внесенна інформація до відомостей Державного земельного кадастру для всіх об’єднаних територіальних громад, які виявили бажання отримати належним чином оформлені земельні ділянки. Слід зазначити, що робота проводились одночасно по всій території України та була виконана вчасно відповідно до запланованого плану-графіку. Впевнені, що черговий крок Уряду до децентрацізації та самостійності громад стане ефективним рішенням у раціональному та ефективному використанні найважливішого ресурсу України та надасть можливість організації постійного контролю за використанням земель.

Інвентаризація земель сільськогосподарського призначення державної власності для передачі громадам визначена одним із пріоритетних завдань на шляху до децентралізації. Проведення цих робіт сприятиме не тільки наповненню бюджету громад а й наведенню ладу у сфері земельних відносин та створенню реального інструменту контролю за змінами, що відбуваються із земельними ресурсами, актуалізації відомостей про правовий режим використання земельних ділянок та суб’єктів земельних відносин, що дасть можливість персоніфікувати відповідальність за використанням цього ресурсу. На сьогодні ця робота успішно виконана. Дирекція Центру ДЗК висловлює подяку за кропітку працю всім хто приймав участь в проведенні робіт. Ваша праця, це неоціненний внесок у розвиток об‘єднанних територіальних громад, на шляху до децентралізації та ще один крок до гідного майбутнього нашої нації.

You may also like...