ЦЕНТР ДЕРЖАВНОГО ЗЕМЕЛЬНОГО КАДАСТРУ Центр Державного земельного кадастру

(044) 454 01 88 kanc@dzk.gov.ua

Держгеонадра долучиться до створення Національної інфраструктури геопросторових даних України

Державна служба геології та надр України долучиться до японського проекту зі створення Національної інфраструктури геопросторових даних. Його реалізуються за сприянням японського агентства міжнародного співробітництва “JICA”. Проект передбачає створення системи, яка об’єднає десятки інформаційних пластів з важливими просторовими даними на базі єдиної геодезичної та картографічної основ.

На зустрічі 11 серпня представники Держгеонадр, Держгеокадастру разом із експертами проекту із Японії Гакуміном Като та Такаші Могі обговорили суть проекту та умови участі. «Наразі ми знаходимось на етапі формування координаційного комітету для створення всієї інфраструктури геопросторових даних України. На прикладі пілотної території Волинського району ми хочемо пояснити, для чого це потрібно і чому це вигідно з точки зору оптимізації всієї державної інформації в єдину базу», – сказав заступник генерального директора-керівника технічних програм ДП «Центр державного земельного кадастру» Антон Куценко.

У Держгеонадрах вважають, що оптимізація геопросторових даних в єдину інформаційну базу вирішить цілу низку питань економічного характеру, зокрема залучення іноземного інвестора. «У нашій країні 12 національних кадастрів і безліч реєстрів різного рівня. Щоб отримати профільну інформацію, потрібно окремо звертатися до кожної установи. А це довго і складно. Надрокористувачі неодноразово відчували недоліки цієї системи. Тому Держгеонадра наразі працюють над створенням єдиного каталогу задля отримання оперативної та достовірної геологічної інформації. І це для Служби є пріоритетом на 2016 рік. Розуміючи, що в сучасних умовах без якісних актуальних даних неможливий ефективний розвиток держави, ми підтримуємо проект створення Національної інфраструктури геопросторових даних», – коментують в Держгеонадрах України.

Тривалість проекту – до вересня 2017 року.

You may also like...