Деякі питання щодо дій землевпорядних організацій при підписанні обмінного файлу XML

Шановні колеги!

Інформуємо Вас про те, що з 28 квітня 2015 року функціонал Національної кадастрової системи дозволятиме приймати обмінні файли, що підписані електронним цифровим підписом (далі-ЕЦП).При внесенні обмінного файлу XML до кадастрової системи проходять наступні перевірки. Також обмінні файли мають зберігати  посилений сертифікат разом з самим файлом.

Національна кадастрова система приймає обмінні файли, підписані будь-яким особистим ключом, сертифікат якому видано Акредитованим центром сертифікації ключів (перелік на сайті Центрального засвідчувальний органу http://czo.gov.ua/ca-registry), та за допомогою будь-якого програмного забезпечення.

Єдина вимога для проведення верифікації – сертифікат повинен зберігатись у тілі підписаного файлу !

На сьогодні нам відомо про дві такі програми сторонніх розробників, які забезпечують зберігання сертифікату в файлі (щодо умов використання програмного забезпечення дивіться на сайтах виробників) :

  1. IIT Користувач ЦСК-1: інструкція до програмного забезпечення  та інсталяція для Windows. Окремо надаємо інструкцію по підписанню XML файлу.
  2. ПЗ “Криптопідпис”. Окремо надаємо інструкцію по підписанню XML файлу.

Примітка: при підписанні обмінного файлу будь-якою іншою програмою необхідно переконатись, що вони зберігають тіло сертифікату у підписаному файлі!

Послідовність дій генерації особистого ключа та посиленого сертифікату описана на сайті АЦСК Міндоходів або у будь-якому іншому акредитованому центрі сертифікації ключів.

Для прикладу надаємо послідовність дій ліцензіату для отримання ЕЦП в АЦСК ІДД ДФС (Міндох).

Примітка: У разі використання ПЗ “Криптопідпис” особистий ключ обовязково необхідно згенерувати на своєму робочому місці, а не в АЦСК.