Держгеокадастром спільно з Центром ДЗК розроблено та опубліковано на Публічній кадастровій карті новий інформаційний шар “Інформація щодо розпаювання земель”

В Україні відкрився ринок сільськогосподарських земель та було прийнято нові закони про землю, щоб зробити управління землею більш ефективною, дієвою та прозорою.

Одним із важливих елементів впровадження земельної реформи є забезпечення публічного доступу до кадастрових даних. Одним із  таких джерел інформації про землю, яка не була  загальнодоступною, були плани приватизації колективних сільськогосподарських підприємств, які були підготовлені у 1990 -х роках і надавали права на землю дрібним власникам.

Таким чином Центром ДЗК у рамках проекту Світового Банку забезпечено публікацію 43 225 прив’язаних до місцевості та відповідно трансформованих цифрових растрових зображень планів приватизації щодо 6499 колективних сільськогосподарських підприємств, пошук та завантаження яких здійснюватиметься через  Публічну кадастрову карту України (далі – ПКК) та портал метаданих.

Держгеокадастром спільно з Центром ДЗК розроблено та опубліковано на ПКК  спеціальний інформаційний шар “Інформація щодо розпаювання земель”, що містить інформацію про окремі колективні сільськогосподарські підприємства та посилання на завантаження матеріалів разом із посиланням на портал метаданих, де міститься описова інформація щодо таких матеріалів. Інформаційних шар містить контури меж сільських, селищних та міських рад.

*Портал метаданих наразі працює у тестовому режимі у зв’язку із його модернізацією.