19 липня 2023 року в Ізмаїльському районі (Одеська область) відбувся Другий меліоративний форум. Учасники форуму оглянули гідротехнічні об’єкти зрошувальної системи, а саме меліоративну мережу, що першою в історії України зареєстрована як об’єкт Державного земельного кадастру. Варто зауважити, що розробником документації із землеустрою для реєстрації цієї мережі в Державному земельному кадастрі була Кіровоградська регіональна філія Центру ДЗК.
Під час заходу учасники мали змогу ознайомитись з роботою Насосної станції НСП-2 і зрошувального каналу Суворовської зрошувальної системи. Разом запустили дощувальну машину до Насосної станції НС-1 Суворовської зрошувальної системи. Обговорили перспективи створення організацій водокористувачів в Одеській області.
Переглянули презентацію новоствореного Об’єднання водокористувачів «Вода життя» проекту модернізації Суворовської зрошувальної системи та обговорили його технічні аспекти.
Крім того, в рамках форуму Комітет з питань аграрної та земельної політики спільно з Програмою USAID з аграрного та сільського розвитку (АГРО) провів виїзні комітетські слухання на тему: «Актуальні питання управління об’єктами інженерної інфраструктури меліоративних систем державної власності».
До заходу долучилися члени Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики, представники Мінагрополітики, керівники програми USAID АГРО, організації водокористувачів, органи місцевого самоврядування та інші представники державних органів влади.
Провели відкрите обговорення реформи в секторі гідротехнічної меліорації, питань вдосконалення системи управління об’єктами інженерної інфраструктури меліоративних систем державної власності, запровадження субгрантових програм для модернізації меліоративних систем. Учасники слухань зауважили, що продовження реформи гідротехнічної меліорації в умовах військової агресії рф проти України є важливим фактором у забезпеченні продовольчої безпеки країни та світу. Завдяки реформі аграрії стають незалежними від сторонніх установ та структур. Це значно спрощує аграріям ведення власної діяльності та забезпечення достатнього і своєчасного зрошення.
![](https://dzk.gov.ua/wp-content/uploads/2023/07/1osnovna-i-1-1024x683.jpg)
![](https://dzk.gov.ua/wp-content/uploads/2023/07/2druha-766x1024.jpeg)
![](https://dzk.gov.ua/wp-content/uploads/2023/07/3tretia-1024x461.jpg)
![](https://dzk.gov.ua/wp-content/uploads/2023/07/4chetverta-1-1024x684.jpg)
![](https://dzk.gov.ua/wp-content/uploads/2023/07/5piata-1-1024x683.jpg)
![](https://dzk.gov.ua/wp-content/uploads/2023/07/6shosta-1-766x1024.jpeg)
![](https://dzk.gov.ua/wp-content/uploads/2023/07/7soma-1024x683.jpg)
![](https://dzk.gov.ua/wp-content/uploads/2023/07/8vosma-1-1024x683.jpg)
![](https://dzk.gov.ua/wp-content/uploads/2023/07/9deviata-894x1024.jpeg)
![](https://dzk.gov.ua/wp-content/uploads/2023/07/10-1024x683.jpg)
![](https://dzk.gov.ua/wp-content/uploads/2023/07/11-1-1024x683.jpg)
![](https://dzk.gov.ua/wp-content/uploads/2023/07/12-2-683x1024.jpg)