Генеральний директор Державного підприємства «Центр державного земельного кадастру» Леонід Перепелиця взяв участь у Другому меліоративному форумі

19 липня 2023 року в Ізмаїльському районі (Одеська область) відбувся Другий меліоративний форум. Учасники форуму оглянули гідротехнічні об’єкти зрошувальної системи, а саме меліоративну мережу, що першою в історії України зареєстрована як об’єкт Державного земельного кадастру. Варто зауважити, що розробником документації із землеустрою для реєстрації цієї мережі в Державному земельному кадастрі була Кіровоградська регіональна філія Центру ДЗК.

Під час заходу учасники мали змогу ознайомитись з роботою Насосної станції НСП-2 і зрошувального каналу Суворовської зрошувальної системи. Разом запустили дощувальну машину до Насосної станції НС-1 Суворовської зрошувальної системи. Обговорили перспективи створення організацій водокористувачів в Одеській області.

Переглянули презентацію новоствореного Об’єднання водокористувачів «Вода життя» проекту модернізації Суворовської зрошувальної системи та обговорили його технічні аспекти.

Крім того, в рамках форуму Комітет з питань аграрної та земельної політики спільно з Програмою USAID з аграрного та сільського розвитку (АГРО) провів виїзні комітетські слухання на тему: «Актуальні питання управління об’єктами інженерної інфраструктури меліоративних систем державної власності».

До заходу долучилися члени Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики, представники Мінагрополітики, керівники програми USAID АГРО, організації водокористувачів, органи місцевого самоврядування та інші представники державних органів влади.

Провели відкрите обговорення реформи в секторі гідротехнічної меліорації, питань вдосконалення системи управління об’єктами інженерної інфраструктури меліоративних систем державної власності, запровадження субгрантових програм для модернізації меліоративних систем. Учасники слухань зауважили, що продовження реформи гідротехнічної меліорації в умовах військової агресії рф проти України є важливим фактором у забезпеченні продовольчої безпеки країни та світу. Завдяки реформі аграрії стають незалежними від сторонніх установ та структур. Це значно спрощує аграріям ведення власної діяльності та забезпечення достатнього і своєчасного зрошення.